Навчальний проект № 3: ВИРОЩЕННЯ НАЙВИЩОЇ БОБОВОЇ РОСЛИНИ
Опис проблеми. Як виростити найбільшу рослину? Який склад ґрунту буде найкращим для рослини? Який режим поливу і освітлення буде оптимальним?
Висловлюємо свої передбачення/гіпотези щодо умов зростання рослини, плануємо свою діяльність, садимо рослину, забезпечуємо їй визначені умови, спостерігаємо за ростом рослини, фіксуємо дані спостережень у журналі спостережень і за допомогою цифрової камери. По завершенні проекту створюємо мультимедійну презентацію з ходом виконання і результатами та висновками проекту, презентуємо її всьому класу (батькам, вчителям).
Час виконання: 3-4 тижні (на уроках і в позаурочний час)
Матеріали:
1. Ящики з піском, глиною, перегноєм
2. Стаканчики для пророщування рослин і поливу
3. Пророщені рослини (бобових культур) — однакові для всього класу
4. Термометри
5. Вода для поливу
6. Лінійки
7. Аркуші паперу
8. Журнали спостережень
9. *Комп”ютер ( з встановленими програмами — табличний процесор, *програми для обробки фото- відео)
1. Об”єднатися в малі групи (бажано: за випадковим збігом, по 5 учнів)
2. Ознайомитися з критеріями оцінювання вдалого проекту, критеріями і ознаками співробітництва, вміння будувати діаграми, робити висновки, ведення журналу спостережень, створення презентацій.
3. Визначити можливі ролі в групі для виконання проекту, розподілити ролі. Визначити лідера групи
4. Приготувати необхідні матеріали для виконання проекту
5. Обговорити і узгодити з усіма членами групи гіпотезу/передбачення (за яких умов (склад ґрунту, полив, освітлення) може вирости найвища рослина)
6. Спланувати свою діяльність щодо ходу виконання проекту (завдання, терміни, відповідальні)
7. Регулярно поливати рослину, забезпечувати обраний режим освітлення. Фотографувати рослину, вимірювати її висоту, заносити дані в журнал спостережень.
8. Підготувати і заповнити таблицю (*якщо проект виконується спільно з вчителем інформатики — створити таблицю в програмі табличного процесора (Excel)
9. Побудувати графік росту рослини (можна — на папері, бажано - в програмі табличного процесора (Excel), друкувати таблицю і діаграму
10.Спланувати і створити звіт (*мультимедійну презентацію) про хід, гіпотезу, результати і висновки проекту.
11.Презентувати свій проект іншим учням класу (батькам/молодшим класам/паралельному класу тощо)
12.Проаналізувати: досягнення і недоліки виконаного проекту за критеріями, вклад кожного учня в спільну роботу, вміння співпрацювати, вирішувати проблеми, приймати рішення, формулювати висновки, фіксувати результати, створювати звіт і презентування.
13.Оцінити діяльність учнів при виконанні і презентуванні проекту (само-взаємо і експертне оцінювання) .
Примітка. Якщо проект виконується спільно з вчителем інформатики/математики, розробити спільні вимоги/критерії оцінювання для фіксування і представлення даних
Міжпредметні зв”язки: математика, інформатика
Вміння: дослідницькі (вести спостереження, фіксувати хід спостереження і експерименту, вносити дані в таблиці , будувати діаграми, писати висновки); співробітництва (розподіляти ролі, робити свій внесок в спільну діяльність, підбадьорювати, спонукати інших, по-черзі висловлюватися, вирішувати проблеми); навички презентування
Комментариев нет:
Отправить комментарий